У кишківнику знайшли бактерії, які маніпулюють мозком

У кишеківнику людини вперше виявлено бактерії, яким для виживання необхідні хімічні речовини, які виділяються мозком Про це повідомляє New Scientist.

Філіп Стрэндвиц (Philip Strandwitz) і його колеги з Північно-східного університету (Бостон) з'ясували, що нещодавно відкритий вид кишкових бактерій KLE1738 росте і розмножується, тільки якщо годувати їх молекулами ГАМК — гамма-аміномасляної кислоти, найважливішого гальмівного нейромедіатора центральної нервової системи людини й інших ссавців.

ГАМК пригнічує сигнали нервових клітин, що знімає збудження і надає заспокійливу дію. При цьому аномально низький рівень ГАМК в організмі пов'язують з депресіями і афективними розладами. Таким чином, маємо перший доказ того, що мікрофлора кишечника може впливати на мозок і настрій людини.

У 2011 році інший колектив дослідників з'ясував, що інший тип кишкових бактерій (Lactobacillus rhamnosus) серйозно впливає на активність ГАМК в мозку мишей (хоч і не вживає цю речовину). Однак зараз Стрэндвиц виявив, що при видаленні блукаючого нерва цей ефект зникає. Зараз біолог намагається виявити інші кишкові мікроби, які також споживають (або навіть виробляють) ГАМК — щоб використовувати ці знання в розробці нових антидепресантів.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення