У Колумбії скінчилась п’ятдесятилітня громадянська війна

 Depo

Колумбійський президент Хуан Мануель Сантос і лідер лівого повстанського угрупування ФАРК Тимолеон Хіменес, відомий під псевдонімом Тімоченко, підписали мирну угоду після 50 років збройного конфлікту.

Вперше в історії лідер ФАРК і президент Колумбії потиснули один одному руки на колумбійській землі. Всі учасники церемонії були одягнені в біле - символ миру. Лідер повстанців у своїй промові після підписання документу висловив співчуття родичам численних жертв конфлікту і вибачився перед ними.

Конфлікт між урядом Колумбії та повстанцями став найтривалішим в історії Західної півкулі: протистояння колумбійської влади і ФАРК тривало понад 52 роки. Сторони дійшли згоди в серпні після чотирьох років переговорів. Відразу після цього лідер ФАРК Хіменес наказав своїм бійцям скласти зброю і дотримуватися режиму припинення вогню з півночі.

Президент Колумбії Хуан Мануель Сантос також повідомив про закінчення конфлікту. Домовленість передбачає, зокрема, амністію для повстанців - крім тих, хто причетний до особливо тяжких воєнних злочинів, - інтеграцію колишніх бойовиків в суспільство, проведення в Колумбії земельної реформи та спеціальні суди для розслідування злочинів, скоєних за роки війни.

Нагадаємо, що колумбійські повстанці утворили офіційну політичну партію.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення