У Кривому Розі через смерть учасника бойових дій на Донбасі відкрили провадження проти лікарів

У Кривому Розі через смерть у лікарні учасника бойових дій на Донбасі Володимира Близнюка відкрили кримінальне провадження. Про це повідомляє Радіо Свобода

Провадження відкрите за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником). У поліції не коментують хід розслідування.

24 липня в Кривому Розі активісти та друзі Володимира Близнюка відвідали міську лікарню №16, вимагаючи від керівництва пояснень щодо лікування бійця в цій медустанові, а також вибачень родині за заяви, зроблені після його смерті. Тоді керівництво лікарні припускало, що військовий міг бути ін’єкційним наркоманом.

Пізніше, у відповіді на запит Радіо Свобода, у лікарні заявили, що судово-медичний розтин, здійснений 10 липня, повністю підтвердив діагноз, поставлений бійцеві в лікарні. З етичних міркувань Радіо Свобода не оприлюднює вказаний діагноз, але про наркозалежність не йдеться.

Близнюк помер у 16-лікарні в ніч з 7 на 8 липня у Кривому Розі. Він оголошував голодування «через недбальство лікарів». Місцеві активісти звернулись до в. о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун та народних депутатів з вимогою створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради і провести детальну перевірку щодо цієї смерті та дій лікарів.

Близнюк оголошував голодування 27 червня. За заявами бійця, у лікарні йому відмовили в безкоштовному наданні медичних препаратів, видавши лише список ліків, які треба було придбати власним коштом. Пізніше на своїй сторінці у Facebook чоловік повідомив, що припиняє голодування, адже ліки йому вже надані «якимось фондом».

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення