У Кривому Розі поліція перекрила канал постачання наркотиків до колонії та вилучила "общак" (фото, відео)

Правоохоронці Дніпропетровщини перекрили канал постачання наркотиків до Криворізької виправної колонії та повідомили "смотрящому" про підозру. Про це повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Організатором злочинної діяльності групи осіб, яка діяла на території виправної колонії, була особа, яка знаходилася у виправній установі.

"Безпосередньо сам підозрюваний був засуджений за майнові злочини – крадіжки та грабежі, і був направлений для відбування покарання до Криворізької виправної колонії. Знаходячись в місцях позбавлення волі та не бажаючи підкорюватися встановленим правилам, швидко здобув авторитет серед засуджених. Маючи зв’язки у кримінальному середовищі, отримав в колонії статус "смотрящого" за установою", - розповів заступник начальника управління стратегічних розслідувань Віктор Діденко.

Зокрема відомо, що зловмисник координував та організовував протиправну діяльність як в установі відбування покарань, так і за її межами. Призначав собі помічників з числа засуджених, підтримував зв’язок з місцевими кримінальними авторитетами, брав участь у розподілі так званого "общака".

Крім того, встановлено причетність зловмисника до організації каналу постачання наркотиків у колонію. Саме він організував передачу "метадону" на територію установи.

За словами Даниленка, він залучив 27-річного жителя міста Кривий Ріг, якому надавав вказівки щодо способу вчинення злочину, де забирати та куди поставляти наркотичні засоби тощо.

Також поліцейські провели санкціоновані обшуки у приміщенні виправної колонії, на території м. Кривий Ріг та Дніпро. Вилучені мобільні телефони, наркотиків на 50 000 гривень, 12 000 гривень готівкою.

Крім того, за місцем мешкання матері "замовника" правоохоронці вилучили майже 20 мобільних телефонів, чорнові записи, грошові кошти у різній валюті (2 тис. гривень, 450 доларів США, 500 євро), 17 мисливських ножів, наручники, банківські картки, флеш-носії.

За місцем мешкання спільника виявили та вилучили чорнові записи, сім-картки, банківські картки.

На підставі зібраних доказів слідчі обласного управління поліції за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури "смотрящому" повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 та 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу).

Ще одному учаснику, який відповідав за передачу пакунків до спецустанови, повідомили про підозру за ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 307 КК України.

Нині проводиться аналіз вилученого з метою встановлення інших осіб, які причетні до даних злочинних схем.

За встановлення та поширення злочинного впливу та організацію каналу постачання та збуту наркотиків "авторитету" може загрожувати до 15-ти років ув’язнення.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення