У МОЗ розповіли про хвороби, від яких найчастіше помирають українці

Неврологічні хвороби потрапили в п'ятірку основних причин смерті та інвалідності людей в Україні. Про це свідчать висновки, отримані експертами міжнародного дослідження Глобального тягаря хвороб, повідомляє в понеділок, 15 лютого, Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) МОЗ у Facebook.

Так, тільки в 2019 році неврологічні захворювання забрали життя 21 644 громадян України (3,1% від загальної кількості летальних випадків). При цьому в усьому світі в 2019 році неврологічні розлади викликали 2,22 мільйона смертей. У європейських країнах вони посіли третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань і викликали 19,5% від загальної кількості летальних випадків у 2017 році.

В Україні вищезгаданий показник смертності підвищився за останні 29 років на 34% - в 1990 році було зафіксовано 14 214 летальних випадків, що склало 2,2% від загальної кількості.

Найбільш поширеними формами неврологічних розладів, які викликають значну кількість смертей серед українців, є хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона та інші деменції.

У МОЗ наголошують, що зменшити тягар цих недуг можна, якщо уникати факторів ризику, до яких належать:

високий індекс маси тіла

куріння;

високий рівень глюкози

вживання алкоголю.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення