У Північній Дакоті ціна на нафту впала нижче нуля

 Bloomberg

Компанія Flint Hills Resources, яка займається нафтопереробкою в Північній Дакоті, запропонувала постачальникам доплачувати 50 центів за кожен барель високосірчистої нафти, повідомляє Bloomberg.

У минулому році за бочку тієї ж нафти НПЗ платив 13,5 долара, а в 2014-м — 47,6 долара.

Негативна ціна встановлена через нестачу потужностей з транспортування і переробки конкретного сорту нафти. Високосірчиста вуглеводна нафта вимагає, зокрема, особливого дорогого обладнання для перетворення цієї сировини на нафтопродукти. Тим не менш, як зазначає агентство, негативні ціни показують складність ситуації на північноамериканському нафтовому ринку. Вартість канадського бітуму, наприклад, впала до 8,35 долара за барель, тоді як рік тому вона становила 80 доларів.

Все це веде до скорочення обсягів виробництва. У другій половині 2015 року видобуток нафти в США вперше за довгий час знизилася на 5 відсотків у порівнянні з піком, досягнутим у травні.

За даними агентства енергетичної інформації США, до 2017 року виробництво нафти в країні впаде приблизно на мільйон барелів на добу, або 12 відсотків від нинішнього показника. Це пов'язано з тим, що багато виробників не можуть продавати нафту за існуючими нині цінами.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення