В Одесі пролунав вибух. НП сталася в ніч на неділю близько 00:50. Вибуховою хвилею приватний будинок на вул. Юхима Геллера зруйнувало дощенту – залишилася лише стіна та купа руїн з уламками меблів. В результаті трагедії господиня будинку отримала серйозні травми, ще двоє осіб загинули. У поліції кажуть: виною всьому – застосування вибухівки.
Як повідомили в прес-службі ДСНС в Одеській області, вибухом з послідуючим горінням пошкоджено 70 квадратних метрів будинку. На місці події працювали 19 осіб.
"Була врятована 90-річна господиня споруди, а під завалами виявили тіла двох чоловіків", – заявили рятувальники. Жінку з переломом гомілки, забоєм грудної клітини та отруєнням чадним газом доставили до лікарні. Загиблі, за даними одеської поліції, – 67-річний власник будинку і квартирант, учасник бойових дій на Сході, громадянин однієї з сусідніх держав.
Завали зруйнованого будинку розбирали військові, рятувальники і поліція.
"Під час робіт з розчищення будинку встановили: вид епіцентру вибуху і деякі його характеристики вказують на те, що він, найімовірніше, стався не через витік газу, а через застосування вибухівки", – повідомляють правоохоронці. Версії про те, що саме робили з вибуховою речовиною і чи майстрували в будинку саморобний вибуховий пристрій, в поліції поки що не коментують. "Розслідування ще ведеться, всі докази знаходяться на експертизі, і найближчими днями очікуємо її результати. Постраждала зараз у свідомості, з нею теж поспілкуються слідчі", – розповіла прес-секретар облуправління Нацполіції Олена Войтенко.
Як з'ясували журналісти, загиблий військовослужбовець був учасником добровольчого українського корпусу "Правий сектор", але півроку тому покинув організацію.
"Вивозити боєприпаси з передової категорично забороняється. Бійців, які залишають передову, перевіряють внутрішні контролюючі органи ДУК, – запевнив лідер одеського "Правого сектора" Сергій Стерненко і зазначив, що привезти боєприпаси до Одеси міг будь-який військовий або доброволець.
– Це залежить від особи і могло статися в будь-який інший структурі".
А за словами одеського військового експерта Руслана Форостяка, учасники бойових дій іноді нехтують заборонами.
"Бійці повинні здавати всю зброю і боєприпаси, залишаючи передову. Але ветерани все одно його привозять, навіть у поранених в шпиталі іноді знаходили гранати і патрони", – розповів нам Форостяк. Він передбачає, що в будинку намагалися виплавити тротил з наявного у них арсеналу з метою подальшого продажу.
"Україна наповнена незаконною зброєю, а представники криміналітету озброєні до зубів. Єдиний вихід – легалізувати продаж короткоствольної зброї, щоб громадяни хоч якось могли себе захистити", – говорить Форостяк. Водночас представник громадської організації "Оберіг" Вадим Лабаса нагадує, що про все незаконному зброю необхідно повідомляти в правоохоронні органи.
ОБШУКИ І ПРИЙОМ ЗБРОЇ
Нещодавно правоохоронці вилучили зброю та гранати в Арцизькому та Подільському районах і запевняють: у міру можливості борються з незаконним обігом зброї.
25.11.24 | 19:20
25.11.24 | 18:44
25.11.24 | 17:00
25.11.24 | 16:07
25.11.24 | 15:36
24.11.24 | 22:08
24.11.24 | 21:05