У Польщі з 2017 року змінюються правила працевлаштування українців

 Польське радіо

У Польщі з нового року змінять правила працевлаштування українців. Тепер районним бюро праці потрібно буде отримати дозвіл на виконання робіт.

Раніше роботодавці самі могли повідомляти про свій намір працевлаштування приїжджих громадян, документи будуть тепер видавати автоматично в центрі зайнятості, але завдяки реєстрації, їх буде простіше перевірити.

Голова Польсько-української господарської палати Яцек Пєхота пояснює, що зараз у країні діють надмірні спрощенні процедури працевлаштування українців.

Він каже, що заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їх перевірку. Пєхота зазначає, що є роботодавці, які подають значно більше заяв, ніж вони в змозі найняти працівників. Отже, частина документів потрапляє на чорний ринок.

У той же час голова Польсько-української господарської палати визнає, що існує ризик, що бюро праці не буде встигати з перевіркою заяв.

Також є ідея, щоб оплата за видачу цих дозволів залишалися в бюро, а це дозволить наймати додаткових працівників.

Як повідомлялося раніше, у Німеччині намічена зустріч керівників найбільших німецьких компаній з Ангелою Меркель. На ній концлер має намір просити бізнесменів наймати більше біженців на роботу. Нагадаємо, міністерство соціальної політики запустило єдиний реєстр внутрішньо переміщених осіб, який поки що працює у тестовому режимі.

До речі, в Україні власників компаній зобов'язали брати на роботу учасників АТО за квотою. Закон про спрощення працевлаштування учасників АТО був прийнятий Верховною Радою.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення