У притоку Дніпра скидають відходи одного з колекторів Києва

СЕГОДНЯ

У Десенку масово скидають відходи одного з колекторів столиці. І в останній місяць їх стало значно більше. Журналісти розбиралися із ситуацією.

Раніше в мережі з'явилося відео, зняте одним з відпочиваючих, як потоки темно-зеленої води з піною виливаються в річку на Лівому березі Києві. Місцевий житель Богдан Ференс повідомив, що такі скидання відбуваються по кілька разів на день.

Журналісти прямо під час зйомок зафіксували чергове скидання брудної води. Вона пахне чи то хлором, то чи сіркою, а ситуацію погіршує і те, що місць скидання води кілька. Поруч – зони відпочинку, де купаються люди, в тому числі і діти.

На проблему вже відреагували в екологічній інспекції. Виявляється, скидання – з колектора, який належить "Київводоканалу", а саме – Деснянській станції для забору питної води.

"Там не все так просто. Можуть врізатися інші підприємства таємно, про це може ніхто не знати, але відповідальність за ці споруди несе балансоутримувач, той, кому ці споруди належать", – зазначив керівник Державної екологічної інспекції столичного округу Юрій Сергієнко.

В "Київводоканалі" запевняють, що ніяких норм не порушують. Вже півстоліття тут беруть воду з річки, очищають для побутових потреб, решту – виливають назад.

"У "Київводоканалу" є спеціальний дозвіл на скидання в Русанівську затоку забруднюючих вод саме в такій кількості. Єдине, що ми додаємо залишкові концентрації алюмінію. Вони нижче ніж ті, які навіть ми допускаємо на питну воду", – уточнив головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства "Київводоканалу" Володимир Костюк.

Чи так це, покажуть результати проб води, які відібрали еко-інспектори. На підприємстві ж обіцяють – за два роки побудують нові очисні споруди, тоді брудних відходів має поменшати.

Нагадаємо, що після того, якхімікати потрапили у річку Рось, жителі села Збаржівка на Вінниччині змушені жити без питної води. Адже зміст хімікатів у водопроводі і колодязях села у 20 разів перевищує норму, і загроза масового отруєння тут ще не минула.

загрузка...

Більше новин