У Рівненській області нелегальний видобуток бурштину здійснюють 10 тисяч осіб

 Канал 112

Міністр екології Остап Семерак заявив, що кількість нелегальних копачів бурштину в північних областях України обчислюється тисячами.

Про це він сказав в ефірі 112 каналу.

"Тільки на Рівненщині понад 10 тисяч осіб працюють у нелегальному секторі видобутку бурштину. Така кількість людей працює, тому що цей метод помповий, він вимагає великої кількості людей і він неефективний", - сказав Семерак.

За його даними, такий спосіб видобутку піднімає тільки малу частину каменю і при цьому негативно впливає на екологію.

"Щоб ви розуміли: помповий видобуток піднімає на поверхню 15% бурштину, який там лежить. Це дуже малорентабельне виробництво, а правильний видобуток, який здійснює дуже мало підприємств із дозволами, передбачає зняття верхнього шару, пересипання і потім рекультивацію. Ці території потім повністю придатні для сільського господарства, будівництва чи промисловості", - розповів міністр.

"Якщо легалізувати цей видобуток, ми, з одного боку, вирішуємо екологічні проблеми, ми вирішуємо кримінальну проблему і проблему сплати податків. Але ми повинні думати про людей, які втратять роботу такого помповика чи забійника, який жердиною стукає, щоб піднімався камінь наверх", - сказав він.

На його думку, нелегальним видобувачам можна запропонувати роботу у сфері переробки бурштину.

Нагадаємо, нелегальний видобуток бурштину процвітає на території Рівненської, Житомирської та Волинської областей.

На початку квітня на північ Рівненської області довелося ввести спецпідрозділ МВС "Дніпро-1", після того як старателі побили в Сарненському районі співробітників поліції. Тоді в лікарню потрапили 10 співробітників правоохоронних органів.

Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе після цього також попросила провести засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене проблемі нелегального видобутку бурштину.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення