У сечі індуса виявили невразливу бактерію

Дослідники з Нью-Джерсі виявили в сечі іммігранта з Індії перший штам Escherichia coli, який володіє стійкістю до широкого спектру антибіотиків групи карбапенеми, а також до колистину. Останній є потужним препаратом, який використовується для тих інфекцій, на які не діє звичайне лікування. Про своє відкриття вчені повідомили у статті, опублікованій в журналі mBio.

Штам був виділений у 2014 році з організму 76-річного чоловіка зі складною інфекцією сечовидільної системи. Аналіз показав, що бактерії несуть гени MCR-1 і blaNDM-5, які сприяють розвитку резистентності до антибіотиків. Вони знаходяться в плазмідах — невеликих сегментах ДНК, які здатні переміщатися від однієї бактерії до іншої. У результаті стійкість до ліків може поширюватися на інші мікроорганізми.

За словами вчених, карбапенем-стійка E. coli не викликала великого спалаху інфекції. Проте можливе існування інших, більш небезпечних штамів, які досі не були виявлені.

У серпні 2014 року в університетську лікарню Ньюарка звернувся пацієнт з високою температурою та болем у боці. Він емігрував з Індії в США за рік до того, як почав відчувати ці симптоми. Раніше він страждав від раку простати і лікувався за допомогою променевої терапії. В результаті розвинулася рецидивуюча інфекція сечовидільної системи. Після шести днів антибактеріальної терапії патогенні мікроорганізми були знищені.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення