У США помер український письменник-фантаст Сергій Дяченко

 Новое Время

У четвер, 5 травня, у віці 77 років у США помер Сергій Дяченко, письменник-фантаст, що працював у парі зі своєю дружиною Мариною Дяченко. Про смерть письменника повідомила його дружина на своїй сторінці у Facebook. Причина смерті письменника невідома. У своєму пості Марина Дяченко вказала лише ім'я і дати його народження та смерті - 14 квітня 1945 — 5 травня 2022.

Кияни Марина та Сергій Дяченко залишили Україну у 2009 році та до 2013 року проживали в Росії, звідки переїхали до США. Вони називали себе «носіями російської мови в Україні». Всі свої твори вони писали російською мовою.

Подружжя Дяченків написали понад 20 творів, і найвідоміші з них Ведьмин Век, Дикая Энергия. Лана, Vita Nostra, Одержимая. Свій жанр письменники описують як м-реалізм. У 2005 році на європейському конвенті фантастів Eurocon подружжя Дяченків назвали «найкращими письменниками-фантастами Європи». В Україні їхні книги виходили у видавництвах Зелений пес та Фоліо.

Головний редактор Фоліо Олександр Красовицький висловив співчуття та назвав Сергія Дяченка «одним із найталановитіших українських письменників і людиною з добрим серцем».

Після російського вторгнення в Україну в 2014 році в РФ вийшло чотири фільми/серіали, зняті за сценарієм подружжя Дяченків.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення