​У центрі Стокгольма під землею знайдено загадковий корабель (фото)

 Новое Время

Шведські морські археологи виявили ймовірні залишки вантажного судна 16 століття, ймовірно, «Самсона», під парком Кунгстрадгорден в центрі Стокгольма.

Хоча «Самсон», побудований на замовлення шведського Карла IX в 1590-х роках, був втрачений для історії протягом майже чотирьох століть, знахідка змушує припустити, що він міг досить багато часу лежати під ногами жителів шведської столиці.

«Фантастично весело робити подібне відкриття. Думаю, подібне ніколи не станеться зі мною знову», — говорить Філіп Тонемар, археолог, який брав участь в розкопках.

Сьогодні центр Стокгольма — це жвавий район, багатий будинками, підприємствами, парками і людьми, але без значних водойм. Однак, в середині 18-го століття, великі ділянки міста опинилися під водою, потенційно розчистивши шлях для «Самсона» для швартування на узбережжі Стокгольма.

Археологи поки не можуть назвати точне ім'я судна. Але виходячи з приблизного стилю, віку і розміру корабля — більше 100 футів в довжину — «Самсон» є найбільш імовірним кандидатом. Якщо це так, відкриття може допомогти розгадати таємницю зникнення військового корабля в 1607 році, всього через кілька років після його спорудження.

Можливо, «Самсон» був позбавлений деяких частин і покинутий в Стокгольмі, а потім протягом десятиліть нудився на шведських берегах, припадаючи сміттям. На той час, коли затоплені райони міста були осушені в середині 1800-х років, судно, можливо, було поховано під приблизно 200-річним сміттям.

За словами археолога Філіпа Тонемара, це перше судно так званого перехідного періоду в суднобудуванні, знайдене археологами.

«Відомо, що „Самсон“ не згадується в історичних записах після 1607 року, — каже Тонемар. — Ймовірно, цей корабель був залишений на березі на початку 1600-х років».

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення