У Вінниці попрощалися з 4-річною Лізою, яка загинула внаслідок ракетного обстрілу (фото)

 Суспільне

У Вінниці рідні, друзі та містяни попрощалися з чотирирічною Лізою Дмитрієвою, яка загинула 14 липня від ракетного обстрілу. Мама дівчинки — в одній із лікарень міста з травмою черева. Ліза загинула миттєво.

До Спасо-Преображенського кафедрального собору, де відбулася церемонія прощання, прийшли кілька десятків людей.

У день обстрілу, 14 липня, Ліза з мамою йшла на заняття до логопеда. У дівчинки був синдром Дауна, у піврічному віці вона пережила тяжку операцію на серці, розповіла бабуся Лариса.

"Вони її дуже любили. Я згадую, як бабуся розказувала, як вона зранечку прокидається, щоб маму не будити, то до бабусі підходить, розплющує їй очі і каже: "Не спиш". А бабуся робила вигляд, що спить, щоб, можливо, і вона ще поспала, але вона рано прокидалася. У них є собака мопс, не пам'ятаю, як звати, то йому теж буде важко, бо Ліза на ньому і спала, і лежала. Всім важко, сім'ї — найважче", — розповіла колега бабусі Гелена Сидоренко.

За словами Лариси, бабусі дівчинки, відразу після ракетного удару мама Лізи у телефонній розмові розповіла, що її донька загинула. Втім наразі жінка не пам'ятає цього. Лікарі ж заборонили розповідати пацієнтці правду.

"Ірина важка, правда, стабільно. Добре, що вона прийшла в свідомість. Вона не знає дуже багатьох обставин, і навіть про сьогоднішню подію ми теж її ще не інформували. І сподіваємося просто на її одужання, на ті сили, які необхідні їй, і тим людям, які потерпіли від трагедії. Адже, окрім історії Ірини та Лізоньки, є ще історії, коли батьки та діти постраждали", — каже вінничанка Олена Верлан-Кульшенко.

Внаслідок російської атаки у Вінниці загинули ще два хлопчики — семи та восьми років. Один із них проходив обстеження у медцентрі, загинув разом із мамою. Інший — чекав на дядька в припаркованому авто та потрапив у вогняну пастку.

Поховали Лізу Дмитрієву на міському кладовищі на Сабарові.

Під час прощання на кладовищі двоє скрипалів зіграли "Червону калину". Дівчинка любила гру скрипки.

Як відомо, 14 липня о 10:45 Росія здійснила ракетний обстріл Вінниці — ракетами типу "Калібр" з підводного човна з акваторії Чорного моря. Загинули 24 людини, серед них троє дітей. Медичну допомогу надали 202 людям. Наразі у лікарнях міста продовжують лікування 68 пацієнтів, серед яких 4 дітей. Сім’ям загиблих та поранених вінничан нададуть допомогу: 50 та 25 тисяч гривень.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення