У Житомирській області знайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі

У Городниці Житомирської області, на місці, де в серпні знайшли скарб зі срібниками, археологи виявили невідоме раніше місто часів Київської Русі. Про це повідомив науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Олександр Алфьоров на сторінці у Facebook.

"Археологи, які обстежили місце знахідки Городницького скарбу під керівництвом Андрія Петраускаса, знайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі. Воно "загубилося" просто в Городниці. Тільки професійний погляд археологів виділив серед дерев і горбистої місцевості структуру досить великого міста", - йдеться в повідомленні.

Під час подальшого огляду вдалося з'ясувати, що давня Городниця мала дві лінії оборонних валів. Стародавні фортифікатори створили ескарпи - спеціально підготовлені оборонні круті схили.

Також Алфьоров повідомив, що археологи знайшли невеликі фрагменти обпаленої глини з властивою формою для плінфи - цегли княжої доби.

"Отже, перед нами знайдений град зі складною фортифікацією і, очевидно, із залишками цегельної будови (швидше за все церкви). Щирі вітання всім учасникам експедиції, жителям Городниці і науковому співтовариству! Відтепер можна офіційно вважати історію Городниці старшою на кілька сотень років", - написав історик.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення