Українець підкорив вулкан висотою понад 6000 метрів на велосипеді (відео)

Веломандрівник із Одеси Руслан Верін, який продовжує свій шлях через всю Південну Америку, підкорив на двоколіснику висоту 6020 метрів, піднявшись на вулкан Утурунку в Болівії.

Черговим успіхом своєї подорожі по світу він традиційно поділився на сторінці у Facebook.

"6020 метрів над рівнем моря чекали мене зовсім поряд. Ночівля в літньому наметі на 6000 пройшла добре: спершу переживав за намет, але коли пориви вітру нічого не зробили з ним, то зрозумів, що він витримає. Та й спальний мішок впорався чудово, не дивлячись на відмінні температурні ліміти", – написав Верін.

Водночас він зізнався, що йому було страшно ночувати на підкореній вершині. Веломандрівник переживав не тільки за власну безпеку, але й за спорядження.

"Заснув не одразу: раптом подумав, а якщо мені стане зле від висоти (я ж ніколи не спав так високо), то що робити? Потрібно буде спускатися, але як я зберу намет і всі речі вночі за такого вітру й -20°C ? А якщо вирішу спуститися без речей, то без них і велосипеда, я пішки вночі не перейду декілька десятків кілометрів до селища, і допомогти нікому", – поділився переживаннями Верін.

Але все ж він вирішив залишитися на висоті, адже, підкреслив, спускатися вночі – це однозначно ризик померти, тому безпечніше чекати ранку, навіть за гірською хвороби. Хоча, зазначив мандрівник, вранці він прокинувся таким же втомленим, оскільки відпочинок на такій висоті – "явище умовне".

"Підбадьорився швидко – мене ж чекав зовсім невеликий підйом – і вершина 6020. Мій намет один із перших зустрічав сонце з-за обрію. Спав у старому кратері вулкана взагалі чудово, ніяк не відчуваючи висоту. Макарони варив трохи довше, але вони приготувалися. Хотів декількома частинами занести багаж і велосипед на пік. Але за звичкою склав намет, речі в сумки, а їх на велосипед і так почав штовхати його вгору", – додав українець, давши зрозуміти, що не збирається зупинятися на досягнутому і що його подорож продовжується.

Зазначимо, що вулкан Утурунку, на який вдалося піднятися спортсмену-мандрівнику, це найвища вершина південно-західної Болівії. Руслан Верін припустив, що він перший у Європі, хто підкорив висоту понад 6000 метрів на велосипеді.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення