Українських медиків, які перебували в полоні бойовиків "Ісламської держави", змушували строго дотримуватися законів шаріату, а також погрожували, що в разі втечі хоча б одного з них, інші постраждають. Про це в ефірі Громадського розповів надзвичайний і повноважний посол України в Лівії Микола Нагорний.
"З початком конфлікту багато українських медиків покинули країну. Але 1200 залишилися працювати в різних місцях і районах, в тому числі в центральній Лівії, яку зараз контролює "ІД".
Бойовики побачили, що кількість лікарського персоналу зменшилася, вони зібрали медиків і поселили їх в один з будинків. Їх змушували поводитися за законами шаріату і погрожували, що якщо хто-небудь покине місто, інші постраждають", - розповів посол.
За його словами, зараз звільнені з полону медики в безпеці і думають над тим, чи залишати країну.
"Звичайно, вони шоковані, ми підтримуємо контакт. Зараз вони намагаються визначити свої подальші кроки. Значна частина приїхала до Лівії і працює там більш як 20 років. Вони не уявляють себе поза країною", - сказав Нагорний.
09.06.26 | 19:00
09.06.26 | 11:52
08.06.26 | 21:47
08.06.26 | 21:34
06.06.26 | 20:17
06.06.26 | 16:22
05.06.26 | 19:00
05.06.26 | 18:21
04.06.26 | 21:51