Українцям з 1 лютого загрожує масове відключення опалення

З 1 лютого в Україні можуть відключити опалення в 16 населенних пунктах через борги комунальних підприємств за газ. Про це повідомили в прес-службі НАК "Нафтогаз України".

Проблеми через заборгованість є у 18 теплокомуненерго. Перебої з опаленням можуть виникнути в тому числі у великих містах: Одесі, Кривому Розі, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Сумах.

Загальна заборгованість, яку потрібно погасити, становить 406 млн гривень. Після сплати цих коштів "Нафтогаз" отримає право постачати туди газ для потреб опалення.

Як стверджують в прес-службі компанії, "Нафтогаз" не має права постачати газ підприємствам, які неналежним чином виконують графік розрахунків. З 24 січня 19 з 37 проблемних тепловиків розрахувалися з "Нафтогазом" за газ, тому на цих підприємствах проблем з поставками газу не буде.

Загальні борги українців за тепло і гарячу воду складають суму в більш ніж 18 млрд грн.

Боржника загрожують тим, що ті, хто не платять за комунальними рахунками, нібито потраплять до реєстру боржників, їм заборонять виїзд за кордон і навіть почнуть конфіскувати власність. А коли суд все-таки зобов'яже заплатити, крім боргу доведеться віддати ще кілька тисяч гривень "штрафу" (судовий збір, 3% річних, інфляційна коригування).

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення