В Індійському океані знайшли мертву зону

 СЕГОДНЯ

Площа виявленої вченими мертвої зони становить 60 тисяч квадратних кілометрів

У Бенгальській затоці, розташованій в північно-західній частині Індійського океану, вчені виявили мертву зону – величезні обсяги бідної на кисень води. Дослідження опубліковане в журналі Nature Geoscience, коротко про неї повідомляє EurekAlert!

Площа виявленої вченими мертвої зони становить 60 тисяч квадратних кілометрів, глибина розташування – від 100 до 400 метрів. У цих просторах кисню приблизно в десять тисяч разів менше, ніж в насичених повітрям приповерхневих шарах океану.

Глобальне потепління, як помітили вчені, призводить до розширення мертвих зон в світовому океані. Те, що узбережжі Бенгальської затоки оточене високою щільністю населення, як вважають автори дослідження, тільки прискорює темпи розширення мертвих зон – в воду з добрив, що використовуються в сільському господарстві, потрапляє багато азоту.

Аналогічні мертві зони раніше виявлені біля західних берегів Північної і Південної Америки, Намібії і біля західного узбережжя Індії в Аравійському морі. У цих водах практично немає мікроорганізмів, здатних засвоювати азот – один з головних елементів життя.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення