В Івано-Франківську маленька комаха вбила чоловіка

В Івано-Франківській області чоловік помер від укусу шершня.

Як повідомили в управлінні цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації, 14 вересня у Городенківську центральну районну лікарню доставили 48-річного жителя села Поточище, якого вкусив шершень.

На жаль, лікарі не змогли врятувати життя чоловіка.

"Останнім часом рятувальники майже щодня знищують гнізда шершнів на Прикарпатті. Зокрема, 14 вересня у стіні одного з житлових будинків у Надвірній також було виявлено гніздо цих агресивних комах", - йдеться у повідомленні.

Яд шершня вважається одним із найнебезпечніших для людини. Як і отрута ос і бджіл, він викликає сильні больові відчуття при попаданні в організм людини. Цей факт пояснюється тим, що до складу отрути входить ацетилхолін і гістамін, що підсилює больовий ефект. Отрута комахи може викликати сильні алергічні реакції. До складу отрути входить неспецифічний пептид мастопаран, що вивільняє гістамін з клітин за типом ланцюгової реакції. Саме цим і пояснюється настільки швидке реагування організму людини на отруту, аж до анафілактичного шоку.

Найбільш сильним і небезпечним вважається отрута гігантського азіатського шершня, якого в народі називають бджола-горобець. У довжину комаха досягає 5 сантиметрів, розмах крил - до 6 сантиметрів. Щорічно від їхніх укусів гине кілька десятків людей - швидко розвивається набряк, який призводить до анафілактичного шоку, і довезти людину до лікарні просто не встигають.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення