В Івано-Франківську СБУ затримала відомого у світі хакера (відео)

Служба безпеки України встановила особу і затримала хакера, який відомий під ніком Sanix. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними відомства, на початку 2019 року фігурант опублікував на форумі оголошення про продаж бази даних з 773 млн адрес електронної пошти і 21 млн паролів. У січні 2019 року про нього писали іноземні ЗМІ, такі як The Guardian, Forbes, Newsweek, телеканал Italia 1, тому що база даних, яку він виставив на продаж, була "найбільшим за всю історію масивом вкрадених даних".

Фахівці встановили, що виставлена хакером на продаж база об'ємом 87 гб становила лише малу частину із загальної кількості даних, якими він заволодів. Загальний обсяг становить майже терабайт. Туди входять персональні дані, в тому числі і фінансові, жителів Євросоюзу та Північної Америки.

СБУ отримала інформацію, що хакер під ніком Sanix - це, ймовірно, житель Івано-Франківської області. Кіберфахівці зафіксували продаж ним баз даних з логінами, паролями до електронної пошти, пін-кодами до банківських карт, електронних гаманців криптовалют, рахунками PayPal тощо.

У ході обшуків за місцем його проживання правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку з двома терабайтами вкраденої інформації, телефони з доказами протиправної діяльності і готівку від незаконних операцій в сумі майже 190 тисяч гривень і більш як 5000 доларів.

Затриманому готують підозру про несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів і збут або розповсюдженні інформації з обмеженими доступом, яка зберігається на комп'ютерах (ч. 2 ст. 361, ч.1 ст.361-2 КК України).

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення