В Європі почали бити на сполох через тропічну лихоманку

 СЕГОДНЯ

Три людини померли від лихоманки Західного Нілу після спалаху хвороби в Афінах, яка вразила 60 людей у цьому році. Про це заявили грецька влада, запевнивши, що ретельно контролює ситуацію,

"З минулого тижня ми зареєстрували 17 нових випадків захворювання", – йдеться в повідомленні грецького центру контролю і профілактики захворювань.

З початку року було зареєстровано 60 випадків захворювання, 16 осіб все ще перебувають у лікарні, четверо з них – в реанімації.

В основному зараження сталися протягом останнього місяця.

"Саме тому ми попереджаємо громадськість", – сказав грецький чиновник.

У минулому році грецька влада зареєструвала 48 випадків, в результаті чого сталося п'ять смертей.

Вірус може викликати симптоми, схожі з симптомами грипу, але в крайніх випадках він може привести до тремору, лихоманки, коми і смертельного набряку мозкової тканини, відомого як енцефаліт. Він також може викликати менінгіт.

Вперше виявлений в Уганді 1937 року, вірус переноситься птахами і передається людині комарами. Він походить із Африки, Азії, Європи і Австралії.

"Необхідно, щоб медичні працівники, а також національні та місцеві органи влади проявляли пильність, оскільки неможливо передбачити, в яких регіонах може поширитися вірус", – заявила грецька служба.

Випадки вірусу Західного Нілу також були зареєстровані в 2018 році в Угорщині, Італії, Румунії та Сербії, за даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань. В Італії в результаті хвороби загинули дві людини, ще одна – в Сербії.

Як повідомлялося, 17 травня випадок хвороби викликаної вірусом Ебола був зафіксований в Мбандаці – великому міському центрі, що має автомобільне та авіасполучення з іншими містами країни. Це підвищує ризик поширення вірусу всередині країни і всього регіону. На глобальному рівні ризик залишається низьким.

Раніше ООН і влади Демократичної Республіки Конго повідомили, що очікують прибуття в країну додаткових фахівців, щоб запобігти поширенню епідемії Ебола.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення