В Йєллоустоні виявили "інопланетні" мікроби (відео)

Американські мікробіологи відкрили в Йеллоустонському національному парку (США) раніше невідомі і ізольовані від інших організмів мікроби, які вчені порівняли з інопланетними. Це дослідження опубліковане в журналі Nature Communications, коротко про нього повідомляє Окриджськая національна лабораторія (США).

Фахівці виявили новий вид наноархеот Nanopusillus acidilobi. У розмірах мікроб сягає 100-300 нанометрів і є одним з найменших відомих людині одноклітинних організмів. Nanopusillus acidilobi паразитує на своєму хазяїні — кренархеотах роду Acidilobus, у яких він забирає необхідні для первинного метаболізму біомолекули.

Такий тип співіснування організмів, на думку мікробіологів, є адаптацією до життя в екстремальних і агресивних для більшості організмів планети умовах — наземних геотермальних джерелах Йеллоустонського національного парку.

Nanopusillus acidilobi був відкритий методом культивування на Acidilobus за допомогою отриманих раніше відомостей про молекулярні та структурні особливості наноархеот. Вчені відзначають схожість між наземною Nanopusillus acidilobi і її далекими родичами — наноархеотами Nanoarchaeum equitans, що живуть в морській воді і які вперше культивували більше десяти років тому.

Наноархеоти є єдиним типом паразитичних архей. В даний час (разом з виявленим мікробом) у цю групу організмів входять три види: Nanoarchaeum equitans (виявлені в 2002 році у гарячих джерелах Серединно-Атлантичного хребта), Nanobsidianus stetteri і Nanopusillus acidilobi (мешкають в Йєллоустоні). Виділення мікроба ускладнене його тісною взаємодією з клітиною хазяїна. Археї являють собою групу без'ядерних одноклітинних організмів. Від бактерій, які також не мають в своїй клітці оформлене ядро, їх відрізняє будова клітини, особливості обміну речовин та еволюційна історія.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення