В Одесі помітили Boeing американських ВМС (фото)

Думская

В Одесі приземлився багатоцільовий транспортний літак Boeing C-40А Clipper американських ВМС з реєстраційним номером 168980.

Зазначається, що це досить рідкісний військовий літак. Поки невідомо, з якою метою він прибув в Україну.

"C-40A створений спеціально для перевезення вантажів та особового складу американських військово-морських сил. Сьогодні побудовано всього 15 літаків цього типу. Перший літак був поставлений в квітні 2001 року ескадрильї матеріально-технічного забезпечення VR-59", - йдеться в повідомленні.

Clipper - військова модифікація всесвітньо відомого пасажирського літака Boeing 737-700. Щоб не привертати зайвого інтересу роззяв, літак пофарбований не в мілітаристські сірі тони, а несе цілком громадянську білу ліврею зі смугами уздовж фюзеляжу, - йдеться в повідомленні.

Літак може оперативно трансформуватися і використовуватися в трьох конфігураціях: для перевезення військ, вантажів або їхньої комбінації. Він може взяти на борт 121 військового (посилену роту) або вісім стандартних морських контейнерів по 5000 фунтів кожен - всього близько 17 тонн вантажу.

C-40A оснащений "скляною" кабіною пілотів і системою попередження про можливе зіткнення TCAS-II, системою попередження про небезпечне зближення із землею, коліматорними системами відображення інформації та універсальними шифрованими системами зв'язку. Два двигуни CFM56-7 дозволяють подолати понад 5500 км на швидкості близько 900 км на годину.

загрузка...

Більше новин