В РФ затриманого на Донбасі росіянина визнали полоненим

 УНИАН

У Міністерстві закордонних справ РФ визнали, що російський затриманий у зоні АТО військовослужбовець Олександр Агєєв є полоненим.

Як передає УНІАН, цю заяву на брифінгу в Москві зробила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

"Звернули увагу на публікацію у "Новій газеті", у якій цитувалася Світлана Агєєва - мати полоненого росіянина, російського громадянина Агєєва", - сказала вона.

За словами Захарової, МЗС РФ неодноразово коментував цю ситуацію, але Агєєва продовжує говорити, що з її сином до сих пір не зустрівся консул Росії.

Представник міністерства заявила, що з моменту затримання Агєєва Генконсульство РФ у Харкові докладає зусиль для надання йому допомоги, але українська влада "порушують міжнародно-правові норми і двосторонню консульську конвенцію між РФ і Україною від 15 січня 1993 року, російським представникам досі не вдалося зустрітися із російським громадянином".

Захарова зазначила, що Агєєв знаходиться у СІЗО Старобільська, і Служба безпеки України відмовляє йому у зустрічі, мотивуючи це тим, що це може стати можливим тільки після завершення слідства.

Вона додала, що з липня до сьогоднішнього дня Генконсульство зверталося до української сторони з таким проханням тричі. Водночас консул встановив контакт з адвокатом Агєєва, але захисник, найнятий матір'ю полоненого, заявив, що також не був допущений до підзахисного на тій підставі, що затриманий відмовився від його послуг і вважав за краще залишити держзахисника.

"За словами держзахисника, у вересні слідча група припускає передати справу російського громадянина до суду. Ми цю інформацію будемо перевіряти, Генконсульство інформуватиме Світлану Агєєву про кроки", - запевнила представник МЗС РФ.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення