В Україні можуть ввести "податок на сміття"

 СЕГОДНЯ

У Верховній Раді України зарегістрован депутатський законопроект №4836 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування розміщення побутових відходів)", яким може бути так званий "сміттєвий податок".

"Оплату податку передбачається зробити обов'язковою для суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво упаковки або товарів в упаковці на території України та/або імпортують упаковку (окремо або разом з товарами)", – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Ставки цього податку, згідно з документом, будуть залежати від виду упаковки, наприклад:

комбіновані матеріали - 6,18 грн/кг;

пластмаса - 5,46 грн/кг;

алюміній, фольга - 4,62 грн/кг;

картон, папір - 1,47 грн/кг;

скло – 0,63 грн/кг;

дерево, текстиль – 0,84 грн/кг.

Ставки податку будуть індексувати в залежності від інфляції.

Кошти будуть спрямовані на утилізацію сміття.

"Тариф на поховання побутових відходів в Україні становить 50-70 грн за тонну, що не забезпечує можливості належного поводження з побутовими відходами та стимулює підприємства не утилізувати побутові відходи, а навпаки - розміщувати їх на полігонах", - зазначають автори законопроекту.

Документ також передбачає ввести на законодавчому рівні поняття "упаковка" і підвищити екологічний податок за розміщення неутилізованих побутових відходів.

"В Україні склалася катастрофічна ситуація в сфері поводження з побутовими відходами. Щорічно в країні утворюється 12-15 млн. тонн твердих побутових відходів, які захоронюються на близько 6 тисячах полігонів і звалищ і близько 33 тисяч несанкціонованих звалищ, площа яких дорівнює площі такої країни як Кіпр", - пояснюють автори законопроекту.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення