В Україні заблокували потужну "ботоферму"

Співробітники Служби безпеки України заблокували "ботоферму", яка налічувала понад 18 тисяч акаунтів і виконувала замовлення кураторів з Росії та деяких українських політичних сил. Про це повідомляється на сайті спецслужби в понеділок, 1 березня.

Зазначено, що "ботоферму" організували троє жителів Києва. Під час місцевих виборів у жовтні 2020 року ці фірми поширювали фейки про ситуацію в Україні, "накручували" голоси в соціальних опитуваннях і завищували кількість замовних перепостів і коментарів лідерів громадської думки і політичних діячів.

Оплата проходила через заборонені російські електронні гаманці. У ході обшуків правоохоронці виявили на серверному обладнанні програмні продукти, які перебувають під санкціями. Вилучено комп'ютерну техніку та сім-карти операторів мобільного зв'язку, які використовувались у протиправній діяльності.

Зараз тривають невідкладні слідчі дії в рамках кримінальної справи за статтею про незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення (ст.200 КК України).

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення