В української армії крадуть гроші: викрита масштабна схема

 Обозреватель

В Україні галузь військово-промислового співробітництва глибоко законспірована через масштабні корупційні схеми всередині її.

Одну з таких схем викрив нардеп від БПП Сергій Лещенко у своєму блозі для "Української правди" на прикладі державного заводу "Імпульс" в місті Шостка Сумської області.

Відзначається, що підприємство входить в структуру Укроборонпрому.

Лещенко зазначив, що на прикладі "Імпульсу" показано, наскільки деградувала корупційна система в Україні.

"У квітні минулого року "Імпульс" продав партію в кількості 109 упаковок капсуль-детонаторів і капсуль-запалювачів за 95 тис. євро. Покупцем виступив кіпрський офшор PH Strategic Business Limited. Одержувачем продукції була сербська компанія Sloboda. Вона купила всю цю продукцію у кіпрської прокладки, але вже за суму... майже 700 тис. євро. Оплата пройшла через латвійський банк ABLV, який в лютому 2018-го американський Мінфін звинуватив у відмиванні грошей", - пояснив журналіст.

Він зазначив, що різниця склала 600 тис. євро на одній лише партії товару.

Лещенко показав документи, які підтверджують, як на цій угоді корупціонерам вдалося заробити в сім разів більше, ніж вартість капсуль.

"Ми з вами, громадяни України, фінансуємо оборонний бюджет України в розмірі 80 млрд грн на рік, але при цьому більшість закупівель відбувається в таємному режимі. Масштаби зловживань досягають сотень мільйонів доларів", - резюмував журналіст.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення