В Узбекистані готуються до Дня незалежності: фарбують ялинки

 Рідіо Озоди

У Ташкенті фарбують ялинки: місто готується до відзначення Дня Незалежності, який настане 1 вересня.

Фотографії фарбованих під «блакитну ялинку» дерев зробила 27 липня жителька Ташкента Фаріда Шарифуллина – на стадіоні, який раніше називався «Старт», а зараз «Камолот». Фарбованих ялинок виявилося більше десятка.

Нагадаємо, в Узбекистані ялинки висаджують вже декілька років, замінюючи ними чинари та інші листяні дерева, які століттями рятували місцеве населення від сильної спеки. Незважаючи на те, що хвойні породи не виконують цю важливу функцію, сохнуть і не приживаються, їх продовжували садити із завидною завзятістю. Пожухші деревця періодично підфарбовують. За словами робітників, що займаються цією згубною для рослин справою, на одну велику ялинку йде близько шести балончиків аерозольної фарби.

На думку біологів, фарбування дерев фарбою неприпустимо, так як їх кора повинна бути проникною, адже через неї здійснюється газообмін. Порушення газообміну призводить до порушення пересування органічних речовин з крони дерева в його корені. Це сприяє передчасному відмиранню коренів, а також послаблення та зниження життєздатності дерев

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення