"Вбивати не хотіли": у Москаля розповіли, за що на Закарпатті зарізали ромку

 Обозреватель

Вбивство представниці ромів у Береговому видається випадковим, і, скоріше за все, сталося через з'ясування взаємин "між своїми".

"Поки що в нас немає жодних підстав вважати, що це на расовому грунті. Неофіційно - 99%, що це розбірки між своїми. Вона йшла з одного табору в інший, але поки справа не розкрита, важко сказати точно. Є таке сподівання, що її швидко розкриють", – сказав спікер Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

"Всі розглядають версію, що це не є продовження теми антиромської, а по-друге, це все ж до смерті призвело. Наскільки ми володіємо інформацією, то не було наміру її вбивати, просто зачеплена сонна артерія, якби не зачепили, вона б зосталася живою", – повідомив спікер Закарпатської ОДА.

Як розповів Галас, то труднощів з ромами на Закарпатті майже немає, вони є в кожному районі, і до них всі звикли, хоча і є деякі проблеми з поведінкою.

"Так, є на Закарпатті проблеми з ромами, але тут вихід дуже простий, тут має чітко працювати правоохоронна система. І якщо вона пробуксовує, це давно доведено - починаються самосуди. Коли людина не може домогтися справедливості, на власну думку (може вона і суб'єктивна) вона все робить сама. Якщо є претензії до ромів - треба звертатися в поліцію, якщо поліція не реагує - це призводить до самосуду. Але тут важливо не перейти межу, як сталося у Львові - то взагалі жах", – вважає він.

Крім того, на Закарпатті діє програма з соціалізації ромів, і, за словами спікера Закарпатської ОДА, вона хоч і повільно, але просувається.

"Половина усіх ромів в Україні проживають на Закарпатті, ще є досить значна частка в Одесі, але менша, ніж у нас. І так, дуже повільно йде соціалізація, але вона йде. У нас є роми, які мають вищу освіту, це дуже малий відсоток, але процес пішов, і він пішов десь останні два десятиліття. Крім того, діють грантові пакети. Вони можуть вести документи, вони займаються різними соціальними проектами. У нас є спеціальна програма обласної ради, яка теж покликана прискорити соціалізацію", – додав Галас.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення