Вбивство Шеремета досі не розкрили, бо Порошенко не прагне правосуддя-Джоел Саймон

Убивство журналіста, одного з керівників "Української правди" Павла Шеремета досі не розкрите, тому що президент не прагне правосуддя, або є сили, які його стримують від дій у цій справі.

Про це в інтерв’ю "Громадському" заявив керівник Комітету захисту журналістів (CPJ) Джоел Саймон.

Він нагадав, що у 2017 році президент Петро Порошенко пообіцяв, що будуть результати розслідування, про які він прозвітує на прес-конференції.

"Але вона (прес-конференція – ред.) так і не відбулася. Чи то президент не прагне правосуддя, чи то існують якісь сили в Україні, які його стримують від дій у цій справі", - сказав Саймон.

За його словами, те, що вбивство журналіста за понад 2,5 роки не розкрили, вкрай бентежить і засмучує.

"Це дуже чіткий меседж для тих, хто вбиває журналістів в Україні, що їм усе може зійти з рук, і що влада не спроможна розслідувати такі злочини і притягнути відповідальних до правосуддя", - заявив Саймон.

Він також нагадав, що керівництво Комітету захисту журналістів приїздило до Києва влітку 2017 року, спілкувалося з президентом, співпрацювало з українськими дипломатами і чиновниками в Києві.

"Петро Порошенко знав, що йому усіляко раді допомогти і надати міжнародну підтримку в розслідуванні. Ми зверталися до європейської влади, і вони хотіли надати підтримку, однак українська сторона на співпрацю не пішла", - розповів очільник CPJ.

На його думку, причина таких дій української влади полягає в тому, що "український уряд або не хоче, або не може захистити журналістів, особливо в критичний момент історії, коли журналістам доводиться ризикувати".

Разом з тим Саймон запевнив, що CPJ не полишатиме цю справу.

"Ми не зупинимося. Немає різниці, скільки часу на це піде, але ми будемо порушувати це питання за кожної нагоди. Я сподіваюся, що всім людям, причетним до цього злочину, або ж які покривають його, це просто так не минеться. І одного дня (можливо, це станеться нескоро), вони постануть перед правосуддям", - сказав Саймон.

Він також вірить, що понесуть покарання і замовники вбивства засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе.

Нагадаємо:

Один з керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.

Журналісти "Слідство.Інфо" у документальному фільмі "Вбивство Павла", спираючись на записи камер спостереження в районі вибуху, встановили, що вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік – вони перебували поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня.

Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі червоний "Мерседес" і сіра "Шкода", водій останньої Ігор Устименко виявився колишнім працівником СБУ, Устименка допитали.

Потім у поліції визнали, що припустилися помилок при розслідуванні вбивства Шеремета.

Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства, але ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.

На початку розслідування Порошенко називав його справою честі поліції й обіцяв зробити все, щоб винних покарали.

У травні 2017 року президент зізнався, що чекав кращого результату.

За два з половиною роки після смерті відомого білоруського, російського та українського журналіста його зухвале вбивство досі не розслідуване. А правоохоронці не відповідають на більшість питань журналістів.

У ГПУ говорили, що провели понад 20 експертиз у справі, однак про підозру все ще нікому не повідомили.

27 лютого 2018 року цивільна дружина Шеремета Олена Притула звернулася до генпрокурора з заявою, в якій просила розслідувати цю справу як теракт, який призвів до загибелі людини.

Також Притула звернулась до суду зі скаргою, в якій вимагає визнати її потерпілою та перекваліфікувати справу на теракт

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення