Вчені назвали несподівану причину алкоголізму у жінок

Американські вчені розповіли про причини алкоголізму у жінок. На їхню думку згубна звичка пов'язана з рівнем естрогену. Якщо його концентрація висока - мозок виробляє у відповідь на етанол нейромедіатор дофамін, який відповідає за задоволення. Про це повідомляється в журналі Journal of Neuroscience.

У новій роботі дослідники використовували тканини мозку мертвих самок мишей в різних фазах статевого циклу — у частині естроген був підвищений, а у частини — знижений. Вчені активували естрогенові рецептори і відстежували реакцію дофамінових нейронів на алкоголь.

"Ми виявили, що при активації одного рецептора естрогену — альфа-рецептора — дофамінові нейрони відгукувалися на алкоголь набагато активніше, - повідомляє біолог і психіатр Емі Ласек, автор дослідження.

"Більше задоволення може призвести до зловживання алкоголем, зокрема запоям", — розповідають медики.

При іншому експерименті вчених виявилося, що зменшення кількості естрогенових рецепторів, таких як альфа-рецептори, призвело до зниження інтересу до алкоголю, але тільки у самок.

Вчені вважають, що врахування статевих відмінностей при боротьбі з алкоголізмом, ймовірно, дозволить знайти більш ефективні підходи до лікування цієї згубної звички.

Раніше повідомляли, що вчені повідомили про успішне випробування препарату від COVID.

загрузка...

Більше новин