Вчені назвали несподівану причину алкоголізму у жінок

Американські вчені розповіли про причини алкоголізму у жінок. На їхню думку згубна звичка пов'язана з рівнем естрогену. Якщо його концентрація висока - мозок виробляє у відповідь на етанол нейромедіатор дофамін, який відповідає за задоволення. Про це повідомляється в журналі Journal of Neuroscience.

У новій роботі дослідники використовували тканини мозку мертвих самок мишей в різних фазах статевого циклу — у частині естроген був підвищений, а у частини — знижений. Вчені активували естрогенові рецептори і відстежували реакцію дофамінових нейронів на алкоголь.

"Ми виявили, що при активації одного рецептора естрогену — альфа-рецептора — дофамінові нейрони відгукувалися на алкоголь набагато активніше, - повідомляє біолог і психіатр Емі Ласек, автор дослідження.

"Більше задоволення може призвести до зловживання алкоголем, зокрема запоям", — розповідають медики.

При іншому експерименті вчених виявилося, що зменшення кількості естрогенових рецепторів, таких як альфа-рецептори, призвело до зниження інтересу до алкоголю, але тільки у самок.

Вчені вважають, що врахування статевих відмінностей при боротьбі з алкоголізмом, ймовірно, дозволить знайти більш ефективні підходи до лікування цієї згубної звички.

Раніше повідомляли, що вчені повідомили про успішне випробування препарату від COVID.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення