Вчені попередили про загрозу екологічної катастрофи в Атлантиці

 Лівий берег

Вчені попереджають про потенційну для Атлантичного океану екологічну катастрофу, пов'язану з попаданням в нього токсичних відходів з річки Ріу-Доси після обвалення дамб в Бразилії. Про це повідомляє BBC.

Природоохоронні органи встановили, що потоки відходів, що включають в себе ртуть, миш'як, хром і марганець в кількостях, що перевищують їх максимально допустимі рівні споживання людиною, пройшли вниз за течією Ріу-Доси більше 500 кілометрів.

Раніше ці сполуки стримувалися дамбою на залізному руднику в Бразилії, яка обрушилася два тижні тому. Спеціаліст з гідробіології Андрес Струмки зазначив, що в разі потрапляння відходів в Атлантику вони нададуть руйнівну дію на акваторію океану.

Струмки повідомив, що ділянка річки, що впадає в океан, є місцем мешкання для багатьох рідкісних видів тварин, зокрема, черепах, дельфінів і китів. Відходи виробництва можуть порушити харчові ланцюжки на південному сході Бразилії і половини південній частині Атлантичного океану протягом мінімум ста років, вважає він.

Експерт-хімік Алойзі да Сілва Фільо Ферран зазначив, що техногенна катастрофа вже призвела до втрати екосистемою річки ряду видів тварин, причому деякі з них є ендемічними (властивими певній географічній місцевості). Відходи можуть призвести до зниження рівня кисню у воді і зменшенню родючості сільськогосподарських угідь.

За словами екпертів Антоніо-де-Падуя Алмейда, які наводить The Guardian, "найкраще, що може статися в даний час, - це якнайшвидше витікання відходів в океан".

На думку біолога, на екосистему Атлантики забруднення нададуть менший вплив, ніж на екологію річки.

Зруйнована гребля належить фірмі Samarco (нею володіють бразильська Vale SA і англо-австралійська BHP Billiton Ltd). Як зазначає The Guardian, компанія Samarco заборонила місцевим рибалкам, найнятим для зведення тимчасових стримуючих дамб, спілкуватися з пресою.

Вода з Ріу-Доси вже заборонена для використання в якості питної, а влади і компанія налагодили постачання бутильованої води в постраждалі райони. Тим часом близько 150 тис. чоловік все ще мають потребу у поставках води від Samarco.

В результаті обвалення греблі, що сталося 5 листопада, загинуло 11 та зникло безвісти 12 осіб, а всього було знайдено тіла семи осіб. В даний час в аварійному стані знаходяться ще дві греблі,які належать Samarco. Компанія планує усунути пов'язані з ними проблеми за 90 днів. Samarco погодилася виплатити компенсацію в розмірі $ 270 млн, яка піде на очищення води і пов'язані з усуненням наслідків катастрофи роботи, а також штраф у розмірі $ 67 млн.

За ходом рятувальних робіт можна стежити на офіційному сайті Samarco, яка оперативно публікує звіти про усунення наслідків аварії на Ріу-Доси.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення