Вчені прогнозують загибель 15 млн людей від коронавірусу

Вчені Австралійського національного університету змоделювали сім сценаріїв впливу епідемії коронавірусу на світову економіку, пише Business Insider.

Чотири з семи розглянутих сценаріїв досліджують вплив поширення COVID-19 за межами Китаю. У сьомому сценарії розглядається глобальний вплив, при якому помірна пандемія відбувається щороку протягом невизначеного періоду часу.

"Але навіть у моделі низької серйозності - або в найкращому сценарії з семи, які, як зазначається в документі, не були остаточними - дослідники AНУ оцінюють втрату глобального ВВП в розмірі 2,4 трлн. дол. США, з передбачуваним числом загиблих у 15 млн. осіб. Вони змоделювали свої оцінки за прикладом пандемії грипу в Гонконгу, від спалаху якої в 1968 - 1969 роках загинуло близько 1 мільйона людей", - йдеться в публікації.

У моделі високого ступеня тяжкості, змодельованій після пандемії іспанського грипу, через яку в період з 1918 по 1920 роки в світі загинуло, приблизно, 17-50 мільйонів осіб, глобальні втрати ВВП можуть досягати 9 трильйонів доларів США. За цією моделлю число загиблих перевищує 68 мільйонів.

Дослідження китайських вчених показало, що близько 80% випадків COVID-19 є легкими, і експерти вважають, що про багато випадків легкого захворювання не повідомлялося, тому що деякі люди не звертаються до лікаря або в лікарні для лікування.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення