Вчені з США винайшли вакцину проти старіння, яка подовжує життя до 120 років

 Telegraph

Вчені в США збираються приступити до масових досліджень метформіну — найперспективнішого, за їх словами, препарату, що уповільнює старіння. Про це повідомляє The Telegraph.

Взимку 2016 року вчені для тестування препарату запланували залучити близько трьох тисяч літніх людей у віці 70-80 років, у яких діагностовано рак, хвороби серця або недоумство (або високі ризики їх виникнення).

Фахівці сподіваються, що їм вдасться показати, що у людей, що приймають метформін, сповільнюється процес старіння і зупиняється розвиток хвороби. Раніше аналогічні результати вдалося отримати в дослідах з тваринами. Вчені вважають, що в середньому препарат може продовжити життя на 50 відсотків, збільшивши її до 110-120 років. На думку фахівців, медицина майбутнього, використовучи метформін, буде боротися з причинами старіння, а не його наслідками (зокрема, раком, хворобами Альцгеймера і Паркінсона). Метформін є препаратом для прийому всередину, показаним хворим на цукровий діабет 2-го типу. Його добова вартість для таких пацієнтів у Великобританії оцінюється в 0,15 долара. Препарат збільшує кількість кисню, який проходить у клітину.

Бельгійські дослідники показали, що у круглого хробака Caenorhabditis elegans метформін збільшує тривалість життя і кількість здорових клітин. У лабораторних мишей, що отримували метформін, тривалість життя зросла на 40 відсотків.

Також фахівці (з Кардіфського університету) виявили, що у хворих на цукровий діабет метформін у середньому збільшував тривалість життя на вісім років. У разі успішного завершення випробувань метформіну вчені планують приступити до розробки вакцини, яка б дозволила продовжувати життя людям.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення