Верховний суд Японії визнав доречним стеження за мусульманами

 The Independent

Верховний суд Японії підтримав рішення суду нижчої інстанції про визнання законним поліцейського спостереження за представниками мусульманської громади країни. Про це пише The Independent.

У 2010 році стався витік понад 100 поліцейських досьє, в яких містилися дані про стеження за мусульманами. Записи були зроблені у молитовних приміщеннях, халяльних магазинах і офісах ісламських організацій у Токіо. Через файлообмінні сайти масив інформації скачали понад 10 тисяч користувачів з 20 країн.

Після цього група з 17 мусульман, в основному вихідців з країн Близького Сходу і північної Африки, подала в суд на японський уряд за порушення їх конституційних прав.

В результаті позивачі отримали грошову компенсацію в розмірі 880 тисяч доларів за втручання влади в приватне життя. Однак Верховний суд країни визнав дії поліції «необхідними і неминучими» для захисту від міжнародного тероризму.

За даними за 2010 рік, мусульманська громада Японії налічувала близько 185 тисяч осіб. В даний час в різних регіонах Японії діє близько 40 мечетей і близько 100 мусульманських молитовних приміщень.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення