Верховний Суд оскаржить у Конституційному Суді карантинні обмеження (фото)

Верховний Суд має намір звернутися до Конституційного Суду стосовно обмежень, введених на час карантину. Про це йдеться в проєкті конституційного подання, повідомляє видання LB.ua.

У тексті проєкту йдеться про законність обмеження права на підприємницьку діяльність, роботи закладів громадського харчування, спортивних клубів, розважальних закладів, перевезення пасажирів, вільного виїзду за кордон, обмеження права на мирні зібрання, права на доступ до медичної допомоги.

"Критерієм виправданості втручання держави в права людини, обмеження прав і свобод, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, є переслідування легітимної мети... Водночас, актуальні коментарі представників органів влади, зокрема, посадових осіб, які відповідно до законодавства уповноважені ініціювати конкретні карантинні заходи, свідчать про те, що наведена вище легітимна мета не супроводжувала кожен з таких обмежувальних заходів", - йдеться в проєкті.

Крім цього, в проєкті йдеться про обмеження розміру суддівської винагороди, зарплат держслужбовців, представників правоохоронних органів до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до закінчення карантину.

В проєкті йдеться, що саме судді більше постраждали в результаті обмеження винагороди.

Слід зазначити, що Верховний Суд збереться на пленум 29 травня, де, імовірно, затвердить це конституційне подання, можливо, з внесенням поправок. І планує просити КС розглянути подання невідкладно.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення