Вибухи на складах та замахи на вбивства: прокуратура Болгарії підозрює ГРУ РФ

Прокуратура Болгарії підозрює в організації низки вибухів на військових складах країни співробітників ГРУ РФ. Про це на брифінгу заявила речниця прокуратури Болгарії Сійка Мілева.

Зазначається, що перший інцидент стався 12 листопада 2011 року, коли відбувся вибух на складах боєприпасів, що планували до поставки в Грузію. Наступні два вибухи відбулися в квітні 2015 на складах в Іганово. Тоді зброю планували доправити в Україну. Докази, зібрані слідчими у справі про вибухи цих складів були знищені в ході "пожежі" на криміналістичному інституті в Софії в травні 2015 року. У 2020 році сталася "пожежа" на складах детонаторів державного підприємства Arsenal arms.

В усіх зазначених випадках слідчі виявили сліди вибухових пристроїв з дистанційною детонацією. Крім того, на всіх знищених складах зберігалися боєприпаси та обладнання, призначені до постачання в Україну або Грузію.

Прокуратура Болгарії вважає, що за чотирма вибухами та трьома замахами на осіб, причетних до поставок військової амуніції до України (виробника зброї Еміліяна Гебрева, його сина та менеджера їх підприємства), стоять одні й ті ж особи. Більш того, представники прокуратури Болгарії вперше на офіційному рівні повідомили, що підозрювані у замахах на вбивства та підрив складів "з високою ймовірністю належать до ГРУ РФ". Всього було оголошено про підозру шістьом громадянам Росії.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення