Відбитки і цифрове фото: Порошенко анонсував жорсткий контроль на кордоні

 Обозреватель

Україна введе біометричний контроль для іноземних громадян, які перетинають державний кордон.

Про це на засіданні Ради національної безпеки та оборони (РНБО) заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє його прес-служба.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна посилить правила для громадян РФ. Водночас Порошенко повідомив про низку важливих рішень щодо війни з Росією.

"Мова йде про посилення контролю за в'їздом і виїздом і перебуванням громадян інших держав на території України - ми вводимо біометричний контроль для всіх громадян, які перетинають український кордон", - сказав Порошенко.

Він уточнив, що це необхідно для боротьби з тероризмом.

"Ми повинні зняти біометричні дані, включаючи відбитки пальців, цифрову фотографію. Це значно посилить можливості для боротьби з тероризмом", - додав президент.

Він уточнив, що його доручення щодо підготовки необхідних проектів документів виконані, однак Україна якісно підготується, "щоб добропорядні громадяни не відчували будь-яких незручностей".

За словами Порошенка, Державній прикордонній службі будуть виділені необхідні кошти для технічного забезпечення виконання рішення.

Крім того, він попросив міністра внутрішніх справ Арсена Авакова взяти виконання під особистий контроль, "для того, щоб на всіх основних пунктах перетину кордону прикордонники були забезпечені необхідним обладнанням для фіксації біометричних даних".

Під час засідання Радбезу Порошенко також вніс пропозицію направити 1 млрд грн на створення комфортних умов проживання для військовослужбовців контрактної служби.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення