Відомий українець зробив гучну заяву про стрілянину на Майдані (відео)

Відомий український музикант, лідер групи "Тартак" Олександр Положинський висловив свою думку щодо стрілянини на Майдані під час Революції Гідностіі про справу активіста Івана Бубенчика, якого звинувачували в убивстві "беркутівців".

Про це він заявив в інтерв'ю "Апостроф.Лайм".

"Я думаю, що одна з проблем цього руху (Майдану, - ред.) була пов'язана з тим, що ніхто насправді на себе відповідальність брати не хотів. А ті люди, які епізодично нібито брали на себе якусь відповідальність, насправді ні за що не відповідають", - зазначив Положинський.

Він уточнив, що в певний момент люди, які нібито брали на себе відповідальність, просто зникали.

"Взяти спікера Верховної Ради, наприклад (Андрія Парубія, - ред.). Він був головою самооборони, в принципі, він повинен був нести відповідальність за все, що відбувалося з самообороною Майдану, за кожну смерть кожного бійця самооборони Майдану повинен нести відповідальність той, хто цю самооборону очолив. Але є чутки, що його в критичні моменти взагалі не було. Або той же Яценюк (Арсеній Яценюк, - ред.) кричав: "Куля в лоб - так куля в лоб". Де відповідальність за ці слова?..." - сказав музикант.

Разом з тим, він уточнив, що не береться судити Бубенчика, який заявляв, що стріляв на Майдані, хоча тут виникає аспект відповідальності.

"Якщо ти свідомо на камеру неодноразово заявляєш про те, що ти був на Майдані з незаконною бойовою зброєю, якщо ти розповідаєш про те, що ти стріляв по правоохоронцях, то ти повинен усвідомлювати не тільки те, що тебе самого можуть звинуватити", - зазначив Положинський.

Він підкреслив, що такі заяви Бубенчика нівелюють слова людей, які стверджували, що Революція Гідності була мирним протестом.

"Я не знаю, як там було насправді, я там нікого зі зброєю особисто не бачив. Якщо ти заявляєш, що у тебе була зброя і ти її використав, то це відразу кидає тінь на всіх, хто в той же час був поруч з тобою", - підкреслив він.

На думку музиканта, це безвідповідальність, яка є однією з великих проблем українського суспільства.

"Я вважаю, що два основних принципи функціонування суспільства - це справедливість і відповідальність. Для того, щоб існувала відповідальність, потрібно відновити в суспільстві справедливість. І навпаки - для того, щоб існувала справедливість, потрібно нести відповідальність. Мені здається, це два базових стовпи , на яких тримається фундамент суспільства. Я можу помилятися", - підсумував Положинський.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення