Війна між Іраном і Саудівською Аравією неможлива - глава МЗС Ірану

 ТАСС

Війна між Іраном і Саудівською Аравією неможлива, вважає міністр закордонних справ Ісламської Республіки Мохаммад Джавад Зариф. Відповідну точку зору він озвучив на Давоському економічному форумі.

"Війна? Ні, - сказав Зариф, відповідаючи на питання ведучого. - Я думаю, що наші саудівські сусіди повинні зрозуміти, що конфронтація не вигідна нікому".

Міністр підкреслив, що атаку на саудівське посольство в Тегерані засудили всі політичні сили в Ірані.

"Це була акція, якої ми не можемо пишатися. Це була атака на нашу безпеку, наш суверенітет, і ми будемо судити людей, які це зробили", - констатував міністр.

"На жаль, наші саудівські сусіди скористалися цим випадком, щоб припинити дипломатичні відносини", - з жалем зазначив він.

Зариф також звернув увагу на те, що "Іран завжди готовий до діалогу, щоб перемогти нашого головного зовнішнього ворога - екстремізм".

Криза у відносинах між Ер-Ріяд і Тегераном розгорівся 2 січня після страти шиїтського проповідника шейха Німра ан-Німра. У відповідь іранські протестуючі влаштували погроми в саудівських диппредставництвах в Ісламській Республіці.

Слідом за цим Саудівська Аравія, а також Бахрейн, Судан і Джібуті розірвали дипломатичні відносини з ІРІ, запропонувавши іранським дипломатам покинути їх територію. Об'єднані Арабські Емірати знизили відносини з Іраном до рівня повірених у справах і скоротили чисельність акредитованих іранських дипломатів, МЗС Кувейту відкликав свого посла з Тегерана. Крім того, Саудівська Аравія і Бахрейн повністю припинили авіасполучення з Іраном.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення