Викрав жінку і вивіз за кордон: на Житомирщині затримали іноземця

СЕГОДНЯ

Правоохоронці в Житомирській області затримали іноземця, який шантажем і погрозами змусив 25-річну жінку перетнути кордон і утримував її за місцем проживання, постійно експлуатуючи. Про це повідомила прес-служба ГУНП області.

"У ході кримінального провадження встановлено, що потерпіла і затриманий познайомилися у м. Коростень в кінці 2018 і деякий час підтримували стосунки. Однак через запальний і трохи агресивний характер чоловіка дівчина вирішила припинити спілкування і поїхала з міста на роботу до столиці. Таке рішення явно не сподобалося іноземцю, який час від часу приїздив до райцентру у справах, і він почав переслідувати її", – повідомили в поліції.

На початку липня 2019 чоловік зі спільником приїхав до будинку, де раніше мешкала дівчина, і вимагав у матері повідомити про її місцезнаходження. Спочатку жінка навідріз відмовилася, але чоловік, застосувавши фізичну силу і електрошокер, змусив зателефонувати доньці і попросити приїхати додому, посилаючись на погане самопочуття.

Коли дівчина зайшла до будинку, на неї чекав зловмисник. Шантажуючи взяттям матері у заручники, іноземець змусив дівчину поїхати за кордон.

"Чоловік сказав дівчині, що її мати знаходитися в його полоні, поки вона не перетне кордон України з його товаришем, при цьому вона повинна відповідно себе вести і нікому не повідомляти про такий стан речей: ані прикордонникам, ані поліцейським", – розповів начальник ГУНП Житомирщини В'ячеслав Печененко.

"На початку серпня полонянці вдалося повернутися додому і вона відразу звернулася в поліцію. Ми порушили кримінальне провадження та проводили заходи щодо встановлення місця знаходження чоловіка. Вчора був затриманий під час "спілкування" (якщо загрози і шантаж можна так назвати) з дівчиною. За українським законодавством за такі дії іноземцю загрожує до 15 років ув'язнення. Також поліцейські мають відомості про спільника затриманого, на даний час встановлюється його місцезнаходження", – повідомив В'ячеслав Печененко і додав, що під час затримання чоловік позбувся пістолета, кинувши його у сміттєвий бак.

Досудове розслідування проводиться відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.1 ст. 147 (захоплення заручників) та ч.3 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини).

загрузка...

Більше новин