Випускник Київського політеху винайшов найпотужніший двигун

Випускник Київського політехнічного інституту Микола Школяр, який ще в 1975 році емігрував в США, став автором унікального винаходу. Він разом зі своїм сином створив двигун, який за рівнем ККД і потужності значно перевершує всі наявні зараз аналоги. Про це пише Politeka.net

Школяр в США займався питаннями теоретичної фізики. Його хвилювало питання низької ефективності поршневих двигунів. Адже ККД бензинових моторів сьогодні не перевищує 25%, а дизельних — близько 40%.

Разом зі своїм сином комп'ютерником вони почали розробляти більш сучасний силовий агрегат.

«Винахідники зупинилися на роторному двигуні, принцип якого був запропонований в середині XX століття німецьким винахідником Феліксом Ванкелем. Ідея роторного двигуна проста. На відміну від звичайних поршневих моторів, у яких багато обертових і рухомих частин, що знижують ККД, роторний двигун Ванкеля має овальну камеру і обертається трикутним ротором всередині та який своїм рухом утворює в камері різні ділянки, де відбувається впуск, стиск, згорання і випуск палива», — пише видання.

В результаті потужність двигуна зростає, він стає більш компактним, економічним і не створює вібрацій. Вони допрацювали стару ідею. Принциповим було те, що в двигуні Школярів не камера, а ротор нагадує за формою горіх, який обертається в трикутної камері.

В результаті вдалося домогтися унікальних результатів — ККД двигунів може виростати до 60%. Фізик вважає, що створити революційний двигун допомогла отримана в Києві освіта.

Нагадаємо, що у Кривому Розі відбулася презентація оригінального електромобіля «Джміль». Автор розробки — місцевий підприємець і вчений Андрій Луценко.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення