Вірменія звинуватила Азербайджан у наступі в Карабаху і просить допомоги "миротворців РФ"

Вірменія звинуватила збройні сили Азербайджану в порушенні лінії розмежування в зоні відповідальності "російської миротворчої місії" 24 березня та захопленні села Парух у невизнаній Нагірно-Карабахській республіці. Про це йдеться у заяві МЗС Вірменії.

"Азербайджан продовжує вторгнення в зоні відповідальності миротворчого контингенту Російської Федерації, що розпочалося 24 березня в районі села Парух Аскеранського району. Азербайджанські підрозділи, що вторглися, минулої ночі відкрили вогонь у напрямку постів Армії оборони. Ситуація у Нагірному Карабаху залишається напруженою", – йдеться у заяві вірменського міністерства.

У зв'язку з цим Вірменія очікує, що "миротворчі сили Російської Федерації вживуть заходів щодо забезпечення негайного виведення підрозділів азербайджанських збройних сил, що вторглися, з зони відповідальності російського миротворчого контингенту, що має означати повернення азербайджанських підрозділів на вихідні позиції станом на 23 березня".

Як повідомляє вірменська служба "Радіо Свободи", у невизнаній Нагірно-Карабаській республіці заявили, що після взяття села Парух азербайджанські підрозділи в ніч на 25 березня відкрили вогонь по підрозділах Армії оборони, застосовуючи як різнокаліберну стрілецьку зброю, так і ударний БПЛА.

За даними невизнаної республіки, у результаті нібито загинули щонайменше 5 азербайджанських військовослужбовців, а з вірменського боку один поранений. З міркувань безпеки було евакуйовано жінок та дітей сусідньої з Парухом громади Храморт.

Раніше у міністерстві оборони Азербайджану заперечили загострення ситуації "на території Азербайджану, де тимчасово дислокується російський миротворчий контингент".

"На пунктах ведеться уточнення позицій та місць дислокації, жодних зіткнень чи інцидентів не відбувалося. Вірменські джерела навмисно спотворюють та нагнітають обстановку. Ціль полягає в тому, щоб створити атмосферу паніки, ввести громадськість в оману і направити в неправильне русло. Жодних причин для занепокоєння та хвилювання немає", – заявили у азербайджанському Міноборони.

Як відомо, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Москва перекинула частину "миротворчого" контингенту з Нагірного Карабаху (Азербайджан) в Україну.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення