Вода і газ: кияни обурені "новинами" в комунальних платіжках

 СЕГОДНЯ

Тисячі жителів столиці прожили півроку без гарячої води, а тепер за це доведеться ще й розплачуватися - в прямому сенсі слова.

Багато киян отримали платіжки за газ з "коригуванням" за період відсутності гарячого водопостачання.

"Зазвичай плачу близько 40 грн за газ. У цьому місяці отримав квитанцію з графою" коригування ", і заплатити вимагають десь 100 грн", - говорить житель Солом'янського району Станіслав.

"Хочуть обдерти людей до нитки. Прийшло коригування по газу, незважаючи на те, що у мене встановлений бойлер. Гарячою водою я не користуюся взагалі, зате плачу більше за електрику","Це грабіж. Мало того, що гарячої води не було, і не з моєї вини, так я тепер за це ще й доплатити повинна","Сума начебто невелика, але справа принципу. Не буду доплачувати. Що вони мені зроблять, газ відключать або бойлер відберуть?"- обурюються люди.

По закону. Дійсно, є всі підстави говорити про несправедливість, особливо тим людям, які гріють воду бойлерами. Але в "Київгазі" пояснюють - все по закону.

"Такий порядок розрахунку передбачений постановою Кабміну від 23 березня 2016 №203 "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників". Донарахування застосовуються, якщо у абонента відсутній газовий лічильник (таких абонентів в столиці близько 200 тисяч, – авт.) і коли теплопостачальна організація зафіксувала відсутність централізованого гарячого водопостачання. Наявність електричного водонагрівача не є підставою для незастосування донарахувань, оскільки такий виняток законодавством не передбачено", – відзначають в компанії.

До речі, така практика діє не перший рік, і не тільки в Києві, а й в інших містах України. У постанові Кабміну зазначено, що при наявності гарячої води норма споживання газу – 3,3 кубометра на людину в місяць, при відсутності – 5,4. Тобто при нормальних обставинах один зареєстрований в квартирі платить в місяць за газ 22,9 грн. А якщо весь цей час не було гарячої води – доплатити доведеться ще 14,6 грн. Єдина можливість вплинути на ситуацію – індивідуальний квартирний лічильник газу, який дозволить платити за фактом споживання. Можна негайно встановити його за власні гроші (обійдеться приблизно в 3 тис. грн), але до 1 січня 2021 року ця повинні зробити безкоштовно.

Що з гарячою водою. Одночасно з'явилися повідомлення про дивні нарахування в комунальних платіжках за гарячу воду. Жителі в шоці: милися в тазиках, а тепер від них вимагають заплатити за послугу, якої не було. "Це ще нам міська влада повинна доплатити за незручності!" - обурюються кияни. Глава "Центру комунального сервісу" Андрій Щербина пояснює, що таке могло статися, якщо людина з якихось причин не передала вчасно показання приладу обліку (повідомляти щомісяця потрібно навіть "нульові", при відсутності гарячої води).

"В такому випадку міг бути проведений розрахунок за нормою споживання (норма гарячої води становить 1,6 куб. м на людину в місяць, тобто це близько 120 грн, - авт.). Якщо хтось із мешканців не згоден з нарахуваннями, він може не платити. Щоб виправити ситуацію, досить просто передати фактичні покази лічильника, і перерахунок буде зроблений автоматично. Якщо проблема не пов'язана з передачею показань, потрібно розбиратися в причинах індивідуально, за кожною адресою", - говорить він.

У КМДА радять по всім незрозумілим питань звертатися в районні центри комунального сервісу. Правда, самі кияни скаржаться на величезні черги в них.

Нагадаємо, гарячої води в 3 тис. будинків столиці не було з кінця квітня через відсутність газу. Тільки на минулому тижні водопостачання почали відновлювати, але в деяких будинках люди чекають досі.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення