Встановлена причина, чому чоловіки частіше хворіють COVID-19

Чоловіки можуть частіше хворіти на коронавірус через більш високу концентрацію в їхній крові ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (АПФ2), завдяки якому вірус проникає в клітину, повідомляє "Європейське товариство кардіологів".

"АПФ2 є рецептором на поверхні клітин. Він взаємодіє з коронавірусом і дозволяє йому проникати й інфікувати здорові клітини... У легенях спостерігається висока концентрація АПФ2, тому вважається, що ці ферменти відіграють вирішальну роль у прогресуванні захворювань легенів, пов'язаних з COVID-19" , - пояснює керівник дослідження, професор кардіології в Університетському медичному центрі Гронінгена доктор Адріан Воорс.

Група вчених виміряла концентрації АПФ2 у зразках крові, взятих у більш ніж 3,5 тисячі пацієнтів із серцевою недостатністю з 11 європейських країн. З'ясувалося, що концентрація АПФ2 у чоловіків була вищою, ніж у жінок.

Дослідження було розпочато до пандемії коронавірусу і не включало пацієнтів з COVID-19. Однак коли результати інших робіт показали, що АПФ2 пов'язаний з потраплянням нового коронавірусу в клітини, Воорс і його команда помітили, що це перегукується з їхньою роботою.

"Коли ми виявили, що один з найяскравіших біоіндикаторів, АПФ2, був набагато вище у чоловіків, ніж у жінок, я зрозумів, що це може пояснювати, чому серед чоловіків ймовірність смерті від COVID-19 вище, ніж серед жінок", - заявила один з авторів дослідження доктор Ізайя Сама.

Як зазначається, АПФ2 є не тільки в легенях, але також у серці, нирках і тканинах, що вистилають кровоносні судини, особливо високий рівень спостерігається в тестикулах. Дослідники припускають, що останній фактор може частково пояснити більш високі концентрації АПФ2 у чоловіків і, отже, те, чому представники сильної статі більш уразливі до COVID-19.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення