За маршрутом хресної ходи знайшли гранати

За маршрутом хресної ходи у Києво-Святошинському районі знайшли два муляжі вибухових пристроїв і дві закладки бойових гранат із димовими шашками.

Про це повідомив радник голови МВС Антон Геращенко, уточнивши, що вибухівку знайшли на узбіччі доріг кінологи Нацполіції за допомогою службових собак.

"Закладки бойових гранат типу Ф-1 було виявлено за 3-5 метрів від узбіччя, й у разі вибуху вони становили реальну загрозу для учасників хресної ходи", - написав Геращенко у фейсбуці.

На місці виявлення вибухових пристроїв працюють вибухотехніки з використанням робота-сапера.

"З метою запобігання можливому терористичному акту, представникам Московського патріархату запропоновано пересадити учасників хресної ходи в автобуси і дістатися місця релігійної відправи безпечним маршрутом", - повідомив Геращенко.

Національна поліція сподівається, що Українська православна церква Московського патріархату погодиться на цю пропозицію.

Нагадаємо, сьогодні близько 6:00 в чергову частину столичної поліції надійшло два анонімні повідомлення про те, що за маршрутом хресної ходи, а саме у Святошинському районі і в напрямку міста Бориспіль, закладено вибухівку. На місце виїхали фахівці.

Хресна хода почалася 3 липня на сході України зі Святогірської лаври, а 9 липня - на заході країни з Почаївської лаври. 26 липня, напередодні святкування дня Хрещення Руси-України, учасники повинні прибути до Києва. Вони планують зустрітися на Володимирській гірці і разом пройти до Києво-Печерської лаври, де заплановано урочисте богослужіння.

Спікер ВР Андрій Парубій заявив, що хресну ходу на Київ організував Кремль для дестабілізації ситуації в країні. Правоохоронці пообіцяли не допустити сутичок, а генпрокурор Юрій Луценко заявив, що всі паломники муситимуть пройти перевірку на металодетекторі.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення