Жертвою телефонного шахрайства стала 67-річна жителька обласного центру. Схема, за якою ошукали жінку, класична: «Ваш син потрапив у ДТП, готуйте гроші».
Як розповіла потерпіла, того дня вона залишилася вдома сама – чоловік поїхав в гості до сина. Близько першої години ночі на стаціонарний телефон пенсіонерки зателефонував незнайомець і шокував новиною, нібито її син вчинив наїзд на пішохода. Далі у слухавці жінка почула інший голос, схожий на голос сина. Родич почав просити про допомогу. Розповів, що потрапив у ДТП і йому терміново потрібні гроші. Далі син передав слухавку нібито працівнику міліції. Незнайомець представився заступником начальника міської міліції і запевнив пенсіонерку, що зможе допомогти її сину не потрапити до в’язниці. Ціна питання – 3 тисячі доларів. Дізнавшись, що такої суми у потерпілої немає, аферисти погодилися на дві тисячі гривень та вироби із золота. Перелякана пенсіонерка, за вказівкою шахраїв, продиктувала їм номер свого мобільного телефону. Далі розмову зі своєю жертвою зловмисники вели по мобільному. Весь час тримали її на зв’язку, забороняли зв’язуватися з рідними та давали вказівки, що потрібно робити. Через деякий час до під’їзду, де мешкає жінка, під’їхав незнайомець.
Він попросив її спустися вниз і передати гроші. Проте жінка сказала, що не зможе, оскільки має хворі ноги. Тоді аферисти наказали їй кинути гроші через вікно. Пенсіонерка спакувала 2 тисячі гривень та дві золоті обручки у пакет, для ваги поклала туди картоплю, та викинула у вікно незнайомцю.
Аферисти наказати жінці нікому не телефонувати, уточнивши, что зв'яжуться з нею через 2 години. Так и не дочекались дзвінка, вона сама зателефонувала до сина. З'ясувалося, что він десь годину спокійно спав вдома. Найцікавіше, что син пенсіонеркі немає автомобіля. Як жінка так легко повірила аферистам и не зателефонувала одразу ріднім вона и сама поясниті не может. Каже - булу у шоковому стані.
За данім фактом розпочато кримінальне провадження за Частинами 1 статті 190 ККУ - шахрайство. Міліціонери вживають оперативно-розшукових заходів для розкриття злочину. Правоохоронці вкотре застерігають людей від подібного роду шахрайства. Якщо ви опінилися у подібній ситуации, то не панікуйте та не поспішайте виконувати умови аферистів.
Намагайтеся уточнити якомога больше деталей та обов'язково перепитати им я та прізвище свого родича. Усю отриману інформацію перевірте за номером «102», та не забувайте такоже зателефонувати потерпілім.
23.11.24 | 19:30
23.11.24 | 18:23
23.11.24 | 18:07
23.11.24 | 17:37
22.11.24 | 21:59
21.11.24 | 19:45