За рік так і не знайшли 26 млн гривень, зниклих при закупівлі бронежилетів - ЗМІ

 Наші гроші

За понад рік досудового слідства Військова прокуратура не знайшла винних по фактам "можливої розтрати" 26 млн грн. службовцями Міністерства оборони коштів при закупівлі бронежилетів у ТОВ "Темп-3000".

Відповідні дані містяться у матеріалах Державного реєстру судових рішень. Кримінальне провадження № 42014000000000694 було порушено 29 липня 2014 року.

На той момент монопольним постачальником бронежилетів для Міноборони стало ТОВ "Темп-3000". Але його продукція відразу отримала негативний висновок Київського НДІ судових експертиз щодо відповідності техумовам – бронежилети "Корсар М3-1-4" мали менші від нормативних розміри захисних пластин. Разом з тим, 23 липня 2014 року вступив в дію закон, яким постачальникам дозволили не платити податок на додану вартість при імпортуванні бронежилетів, касок та інших товарів для потреб АТО.

Однак Міністерство оборони продовжило проводити закупівлі з урахуванням ПДВ. За даними "Вісника державних закупівель", після скасування податку Міноборони уклало угоди з "Темп-3000" з урахуванням ПДВ на загальну суму 161,12 млн грн. Тобто військові зайво заплатили близько 26 млн грн. Остання така угода була укладена у жовтні 2014 року. За даними слідства, після порушення кримінального провадження, "Темп-3000" повернуло на рахунки Міноборони 4,16 млн грн. з отриманих грошей на ПДВ.

Тобто невідшкодованими лишились 23,20 млн грн., які слідство і вважає розтратою. "Решта коштів, отриманих у вигляді ПДВ посадовими особами ТОВ “НВП “Темп-3000” Міністерству оборони України не повернуто, та використано за власним розсудом", – вважає слідство.

У матеріалах фігурують дані про те, що "Темп-3000" у червні-жовтні відобразило у деклараціях з ПДВ придбання складових для виготовлення бронежилетів та кулезахисних касок на 17 млн грн. у восьми компаній, щодо яких у слідства були "сумніви щодо можливості введення ними фінансово-господарської діяльності".

Зокрема, слідчі ГУМВС в Одеській області вели провадження щодо ланцюга фіктивних підприємств для прикриття сумнівних операцій в 2014 році, в якому фігурували службові особи ПП "Ін Кар", ПП "Оріон-прайс", ПП "Віапласт" та ПП "Хол-Авто".

Слідчі ГУ Міндоходів у Кіровоградській області встановили, що ПМП «Домінанта», ТОВ «Барій Стандарт», ТОВ «Софтпро-Технолоджі», ТОВ «Софтпро-Трейдинг» завищували свої податкові зобов’язання та кредит.

ТОВ «Астег» в 2014 році взагалі не здійснювало господарську діяльність. Всі вищевказані фірми були контрагентами "Темп-3000", і через них, на думку слідства, могли конвертуватись зайво сплачені Міністерством оборони гроші на ПДВ.

У серпні 2015 року Військова прокуратура отримала у суду дозвіл на доступ до банківських рахунків вказаних фірм, і після того жодних даних про кримінальне провадження у судовому реєстрі немає. Всього від початку російської інтервенції на початку 2014 року, ТОВ "Темп-3000" Тамари Романчук, Юрія Євтушенка та Романа Балченка отримало підряди військових на постачання броньованої амуніції та спорядження на 1,30 млрд грн.

загрузка...

Більше новин

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення