Забігла на подвір’я: у столиці скажена лисиця покусала жінку

У Голосіївському районі столиці зафіксовано випадок сказу у лисиці. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби міста.

З’ясовано, що 17 квітня тварина забігла на подвір’я у Голосіївському районі та сховалась під дошками. У той самий день, ця лисиця нанесла покус жінці, яка проходила біля цих дошок, після чого тварина знову сховалась. Людина отримує лікування.

На наступний день був виявлений труп лисиці.

Дослідження виявило свічення характерне для сказу тварин.

Зазначається, що сказ – гостре інфекційне захворювання. Сказ може передаватись людині чи тварині не лише через укус, а також і при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм сказу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон'юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.

Сказ вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Специфічної терапії захворювання на сказ у світі не існує. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано. На сьогодні у всьому світі програма раціонального проведення щеплень проти сказу залишається пріоритетною.

Стрічка новин
Всі новини
Розшук людей
Всі оголошення